Hizmetlerimiz
Ndata Bilişim Hizmetleri

Kurumsal Bilgi Güvenliği

Kurumsal Bilgi Güvenliği
9863
 Kurumsal Bilgi Güvenliği
Kurumsal Bilgi Güvenliği

Kurumsal Bilgi Güvenliği

-Kullanılan teknolojiye özel destek ve gerektiği taktirde üçüncü firmalarla görüşülüp iş akışının devamı için sorunların çözümü yapılır.

-Özellikle birden fazla bilgisayar adeti olan işletmelere orta ve uzun vadede birçok avantaj sağlayan bu hizmetimiz ile, müşteriler bilgisayar altyapısı için aylık ödeyeceği tutarı sabit tutup farklı alanlara yatırım yapma şansı bulabilir. Sürprizlerle karşılaşmamak, maliyetleri kontrol altında almak, en güncel yazılımlar ile çalışmak için vazgeçilmez bir hizmettir.

-Bilişim müşteri lokasyonundaki sunucular, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, xdsl modemler, yazıcılar, ağ bağlantı ara birimleri gibi farklı cihazlara destek verebilir. 

Personel 
Takip Otomasyonu
26687 Sayılı Yönetmelik Gereği 
İç IP loglarının saklanması

5651 nolu yasanın ek yönetmeliği gereği gerçek ve tüzel kişiler ağlarındaki Bilgisayarların iç ip loglarını 1 yıl süre ile kendi sistemlerinde saklamak zorundadırlar. Gerek duyulduğunda İç IP Loglarının verilememesi halinde kurum veya kuruluşa 3.000 TL. ile 15.000 TL. arasında idari para cezası verilebilmektedir.

5846 Sayılı Kanun gereği firmanız veya kurumunuz ağır bedeller ödemek zorunda kalabilir.

Bilgisayar yazılımları, FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu), Türk Ceza Kanunu'nun "Bilişim Alanında Suçlar" başlıklı bölümü ve Türk Ticaret Kanunu ile korunur. Yazılım telif haklarını ihlal edenler, 150.000 TL'ye kadar ağır para cezası; 4 yıla kadar paraya dönüştürülemeyen hapis cezası; 3 yıla kadar meslekten men; çoğaltmada kullanılan veya kopya yazılımların yüklenmiş olduğu bilgisayar ve cihazlara el konulması gibi yaptırımlarla karşı karşıyadır.

Kaynak : http://mevzuat.meb.gov.tr/html/7981_5846.html
Penetrasyon Testi Nedir ?

Penetrasyon testi kötü amaçlı bir saldırganın içeriden yada dışarıdan sistemlere verebileceği zararı önceden görebilmek ve zayıflıklar için tedbir alabilmek amaçlı planlanmış bir saldırı simülasyonudur.

Neden Pentest yaptırmalıyım?

Sahip olduğunuz bilişim sistemlerindeki güvenlik zaafiyetlerinin üçüncü bir göz tarafından kontrol edilmesi ve raporlanması proaktif güvenliğin ilk adımlarındandır. Siz ne kadar güvenliğe dikkat ederseniz birşeylerin gözünüzden kaçma ihtimali vardır ve internette hackerlarin sayısı ve bilgi becerisi her zaman sizden iyidir. Hackerlara yem olmadan kendi güvenliğinizi Beyaz şapkalı hackerlara test ettirmeniz yararınıza olacaktır.


Çalışanların Bilgisayarlarını izlemek ve kayıt altına almak yasal mı ?

İşverenin bilişim sistemlerini kullanımını denetleme ve izleme hakkı, hukuki olarak 4857 sayılı İş Kanununun 25/2-b-e maddesince işverenin lehine, "en önemli haklardan biri olan denetim yetkisini dilediği şekilde kullanabilir" denilerek düzenlenmiştir.

5651 Yasası Gerekleri ve zorunlulukları
5651 Internet yasası gereği, kullanıcılara Internet bağlantısı sağlayan ve dağıtan gerçek yada tüzel kurum ve kuruluşların, içeriği sakıncalı sitelere girişin engellenmesi için önleyici tedbirler alma zorunlulukları bulunmaktadır. 

HEMEN İLETİŞİME GEÇ